درباره خلخال مارکت

تلاش برای ساختن

ازآنجایی که شهر خلخال همیشه جزوی از محرومترین شهرهای کشور بوده و با وجود با فرهنگترین و شریف ترین مردم همیشه شامل کم لطفی های دولت و مسئولین واقع شده، ما نیاز برا آن دیدیم که بدون درخواست و حمایت از هیچ احدی خود باعث و بانی پیشرفت شهرمان باشیم. میدانیم که به امید کسی ماندن اتلاف وقت است و هیچ راهی به جایی نمیرسد پس چرا باید منتظر بمانیم تا کسی بیایید و مارا نجات بده؟

سالهاست جوانان خلخال دغدغه کار و شغل دارن و بعلت بیکاری به شغل های کاذب و پست و کم اهمیت که هیچ علاقه ای در آن ندارند و باعث از بین رفتن استعداد و انگیزه آنهاست روی می آورند. کارهایی که مجبور به ترک شهر و خانوادشان میشود و مجبور میشوند در غربت و دور از خانواده کارهایی که دور از شأنشان هست را انجام دهند. مانند کارهای خطرناک ساختمانی که بارها باعث شده جوانان عزیز شهر ما جانشان را در این نوع کارها از دست بدهند و داغی بر دل مادران این شهر بگذارند.

همچنین بانوان و خواهران عزیز شهرمان که علاقمند به کار و رشد وترقی میباشند به علت شرایط نامطلوب جامعه امکان کار در شهرهای غیر بومی خود را نداشته باشند و مجبور به خانه نشینی شوند و حسرت کاری که عاشقش هستند به دلشان بماند.


چرا این چنین بوده؟

بزرگترین دلیل نا اگاهی و عدم شناخت خود و تواناییهای خود، پیرو دیگران بودن، ناآگاهی از فرصت های موجود و ذهن محدود به سنت های قدیمی میباشد. همه ما میدانیم که شهر خلخال شهری سنتی و متعهد به سنتهای خود است ولی این کار میتواند در جامعه ای که بسرعت رو به رشد و پیشرفت است بسیار منفی باشد و مارا هر ساله بیشتر و بیشتر از جامعه مدرن دور کند. جوانان ما نمیدانند چه کارهایی از دستشان برمیآید و چقدر میتوانند باعث رشد و پیشرفت خود و خانواده و شهرشان باشند.

 

چه باید کرد؟

خب تا حدودی از دلایل محرومیت های شهرمان اگاه شدیم ولی چاره کار چیست و چگونه میتوانیم این محرومیت ها را برطرف کنیم و از فرصت های موجود به نفع خود و شهرمان استفاده کنیم؟

اولین راه کسب آگاهی از خود هست، اینکه جوانانمان یاد بگیرند چطور از خود و توانایی هایشان شناخت پیدا کنند و به این باور برسند آنها هم میتوانند کار مورد علاقه شان را انجام داده و به پیشرفت برسند و در این راه موفق شوند.

مسیر بعدی آموزش هست. جوانان و نوجوانان عزیز باید بعد از شناخت علایق خود، مهارت های کافی را در آن حوزه       یاد بگیرند و سپس با تمرین و تکرار و آزمون خطا مهارت های خود را سنجیده و ارتقا دهند. در این مقطع هست که ایده های نابی به ذهنشان خطور میکند که این ایده ها به نوبه خود میتواند دگرگونی در زندگی فرد شهر جامعه و حتی دنیا ایجاد کند. باید این را بدانیم که هر پیشرفتی که حاصل میشود محصول جدید یا اختراعی که ثبت میشود، در وحله اول یک ایده و جرقه کوچکی بوده و هرکسی با هر هوش و استعداد و موقعییت اجتماعی این توانایی را دارد. پس جوانان باید به تواناییهای خود ایمان داشته باشند و چشم انتظار کمک یا کارهای دولتی را نداشته باشند و خود باعث پیشرفت شهرو کشورشان باشند. بدون امید به کمک دیگران و با تکیه بر توانایی های خود.

مرحله بعد عمل گرایی است. جوانان ما باید در این مرحله تمامی توانایی و دانشی که کسب کرده اند را به مرحله اجرا درآورند، مهم نیست در چه سطحی و چقدر بزرگ باید اهداف بلند مدت داشته باشند و از قدمهای کوچک شروع کنند و آهسته رشد کنند ولی بدون توقف.

 

هدف خلخال مارکت در این مسیر

بزرگترین و در دسترس ترین ابزار ما برای پیشرفت، تکنولوژیست. تکنولوژی برای همه عزیزان در دسترس هست. با تکنولوژی میتوان با کمترین سرمایه و تنها با اکتفا به دانش خود، موفقیت های بزرگی رقم زد، پیشرفت کرد و دگرگونی برای خود و جامعه و شهرمان رقم زد. و اولین گام یادگیری استفاده از آن است. به همین دلیل ما فروشگاهی مختص به شهر خلخال ایجاد کردیم تا همشهریان اول از همه لذت خرید اینترنتی امن و آسان همینطور صرفه جویی در زمان که بزرگترین سرمایه هر انسانی است، صرف وقت بیشر در کنار خانواده و صرف وقت به یادگیری است داشته باشند و در این شرایط نامطلوب و ویروسی جامعه بیشتر درخانه بمانند. و بعد از همه اینا، شروع کنندبه یادگیری استفاده از تکنولوژی کنند که خرید اینترنتی یکی از پایه های آن است.

در این فروشگاه هم فروشندگان سطح شهر خلخال با فروش اینترنتی آشنا میشوند و میتوانند کسب و کار خود را گسترش دهند، و هم همشهریان عزیزی که دوست دارند سهمی در این فضای بیکران تکنولوژی و در رأس آن اینترنت داشته باشند.

 ما میبینیم که در شهرهای مختلف و حتی غیر کلانشهرها و شهرهای کوچک، همه بسوی تکنولوژی سوق پیدا کرده اند تا از این ابزار قدرتمند برای پیشرفت استفاده کنند، استارت آپ هایی که از شهرهای کوچک و بدست هموطنان مشتاق به پیشرفت از اقصی نقاط کشور ظهور و رشد پیدا میکنند. چرا شهر ما همراه تکنولوژی نشود و از این دگرگونی ها بی بهره بماند؟

مخاطب صحبتهای ما با افراد خوشبین و خوشفکریست که همه چیز را محال نمیبینند، بهانه نمیاورند، به خود و توانایی هایشان ایمان دارند و مثبت نگرانه به فکر تلاش و تغییر وضعیت موجودند و به فکر منجی برای نجاتشان نیستند. عده ای هم هستند که همیشه آیه یأس میخوانند و از عالم وآدم گلمندند و همه چیز را گردن جامعه، دولت و مسئولین،‌ خانواده و همراهیانشان می اندازند تا خود  را گول بزنند از مسئولیت زندگی خود شانه خالی کنند. مطمئنأ در این مسیر همه همراهمان نخواهند بود جز افرادی که دغدغه پیشرفت دارند، هدفمندند و برای زندگیشان برنامه دارند  و نمیخواهند در جامعه مدرنی که روبه پیشرفت است درگیر سنت ها باشند.

خلخال مارکت قدم کوچکیست برای این شهر تا شهرمان از حالت سنتی خود خارج کند، به همشهریان عزیز آموزش دهد و در این راه همراه همشهریان عزیز باشد. ما اموزش هایی که درپیج خلخال مارکت و در مطالب وبسابت برای شما قرار خواهیم داد حاصل تجربیات، ارتباط با ما با افراد موفق و تحقیقات ومطالعاتمان در این مسیر بوده. گرچه ما نیز هنوز اول راهیم ولی افتخار این را داریم که در این مسیر همراه همشهریان عزیز باشیم. هرچه باشد اینجا شهر ماست و تعصب و غیرتمان برایش میجوشد. هر پیشرفتی که خود شهر و مردمش داشته باشند باعث خوشحالی و مسرت ماست و افتخار میکنیم اگر سهمی در این پیشرفت داشته باشیم. و این پیشرفت مسلماْ نیاز به همراهی و حمایت شما عزیزان میباشد.

 

لطفا انتقادات و پیشنهادات خودرا در بخش ارتباط با ما درمیان بگذارید.

سپاس از همراهی شما عزیزان.

تیم توسعه خلخال مارکت. زمستان 99

آدرس ما در شبکه های اجتماعی
بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
0 محصول سبد خرید

ورود

بستن (Esc)

Scroll To Top