توسعه فردی

هشدار بیل گیتس به دنیا و کسب و کارها

هشدار بیل گیتس به دنیا و کسب و کارها

بیل گیتس و کسب و کار

ثروتمندان و سرمایه داران یک قدم از ما جلوترند.

بیل گیتس موئسس مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد روی زمین و قدرتمندترین اشخاص حوزه تکنولوژی، که فعال در حوزه کارهای بشردوستانه نیز هست و همچنین در فعالیت های گسترده ای در جهان برای افزایش بهداشت جهانی انجام داده و در رابطه ویروس ها و مقابله با آن تحقیق میکند. چندسال پیش برای مقابله با بیماری های فراگیر هشدار داده بود.

بیل گیست که به نوعی خیلی ازتکنولوژی های مدرن امروزی را مدیون او هستیم و با او میشناسیم چهار سال پیش از وقوع یکی از فراگیر ترین بیماری های جهان، در یکی از کنفرانس های جهانی هشدار از بوجود آمدن نوع جدیدی از بیماری های فراگیر و عدم توانایی بشر برای مقابله با آن را داده بود.

به گفته او بشر برای مقابله با این نوع بیماری ها زیر ساخت های ضعیفی را دارا است و سرمایه گذاری های لازم برای مقابله با همچین پدیده ای انجام نشده است.

 

آیا کسی به هشدار بیل گیتس توجهی کرد و اقدامی برای پیشگیری انجام داد؟


گیتس در مصاحبه با کریس اندرسون،‌ رئیس همایش های جهان تد اینگونه اظهار داشت که عملا کسی به هشدار های وی عمل نکرده و همچنین ادامه داد: من امیدوار بودم که ویروس‌هایی نظیر زیکا، ابولا،‌ سارس و… به ما یادآوری کرده باشند که در دنیای کنونی بویژه با این حجم از تردد و جابجایی انسان‌ها می توان شاهد فجایع و خسارات بسیار بزرگی بود اما کم ‌تر کسی به این مسئله توجه می‌کند.

چندی بعد از هشدار بیل گیتس این پیشبینی رخ داد و کرونا ویروس پس از چهار سال باشیوع پیدا کردنش در طول یک سال جان بیش از یک میلیون نفر را در سراسر جهان گرفت.

هشدار بعدی بیل گیتس به کسب و کارها

همه ما میدانیم که دنیا شامل تغییرات چشمگیری شده و هرکس پیرو تغییرات نباشد بی شک از جامعه و رقبای خود عقب خواهد ماند

بزرگترین تغییراتی که در سالهای اخیر در کل دنیا رخ داده و با دگرگونی سبک زندگی، کسب و کارها و خیلی از مسائلی که ما با آن سر و کار داریم شده؛ بی شک تکنولوژی و در رأس آن اینترنت قرار دارد، و هر کسی که توان کار کردن با تکنولژی و یادگیری آن را نداشته باشه، نمیتواند همراه با جامعه و تغییرات آن پیش برود.

هشداربیل گیتس هم در همین رابطه و همسو بودن با تغییرات اجتناب نناپذیری است که در دنیا رخ میدهد. وی هشدار میدهد اگر کسب و کاری اینترنتی ندارید کسب و کار شما از بین خواهد رفت و شما صاحب کسب و کاری هستید که وجود نخواه داشت. و اگر کسب و کاری ندارید و شروع به ایجاد کسب و کار اینترنتی نکنید، دیگر هیچ جایگاهی در دنیای کسب و کار کنونی نخواهید داشت.

بیل گیتس از بزرگان غول های تکنولوژیست و اگر پیش گو هم نباشد مسلما تجربیات و دانش او از آینده خبر میدهد که هر گوش شنوا و هشیاری با توجه کردن به هشدرا های او، کسبو کارش را از نابودی نجات میدهد.

 

 

تکنولوژی واقعیتی غیر غابل انکار و سریعیست که باید با آن همگام شد.

شاید شما دارای کسبو کاری باشید که تا الان اینترنتی نشده و به اینترنت ربطی نداشته باشد. پس به این فکر کنید چطور میتونید به اینترنت ربطش بدید و وارد اینترنتش کنید تا قبل از شما کس دیگه ای این کارو نکرده

زمان بسیار کوتاهه و رشد بسیار سریع. افراد امروزه از کوچکترین فرصتی برای پیشرفت استفاده میکنند تکنولوژی چیز وحشتناک یا سختی نیست که قرار باشد کسبو کار شما را ببلعد بلکه باید به آن از دید ابزاری نگاه کنید که تقطه پرتاب شما به مراحل بالاتراست.

تا الان هیچوقت همچین امکاناتی دست بشر نبوده و ماباید شکر گذار باشیم که در همچین عصری زندگی میکنیم

امروزه میتوان با حداقل امکانات یک مبایل و لپتاپ و اینترنت چنان رشدی کرد که در گذشته اصلا امکان همچین کاری نبود. رشد سریع استارت آپها باعث انفجاری موفقیت برای صاحبان آنها میشود و همچنین تغییرات بزرگی که همراه خود میاورد

ما چگونه باید از این تغییر و تکنولوژی استفاده کنیم؟

مسلما هرکاری بدون دانش توانایی سرانجامش شکست خواهد بود، ولی این بدین معنی نیست که از شروع کردن امتناع کنید.

اولین قدم یادگیری است. کسبو کارتان هرچه که هست در آن شروع به یادگیری بیشترو نیاز سنجی مشتریان بالقوه اینترنتی خود کنید. یادگیری را شروع کنید و مادام العمر یادگیری داشته باشید به این نکته توجه کنید که تکنولوژی مدام در حال پیشرفت است و اطلاعات ده سال پیش شما امروز کمک زیادی به شما نمیکند پس باید اطلاعات به روز داشته باشید تا از رقبای خود عقب نمانید

گام بعدی به کاربردن دانش و تمام آنچیزیست که یاد گرفتید. توجه داشته باشید که هرچقدر همه دانش کسب کنید بدون عمل به آن و کسب تجربه هیچ کمکی به شما نخواهد کرد .

عملگرایی از خصوصیات مهم افراد موفق است. با عمل گرایی تجربه کسب میکنید، با ترسهایتان روبه رو میشوید و دانش خود را در ضمینه مورد نظرتان آزمون و خطا میکنید.

استفاده بهینه از زمان

نکته مهم دیگر تسریع در تصمیم و عمل است. شما وقت زیادی ندارید هر روز که تعلل میکنید یک روز از رقیبتان عقب میمانید و در نتیجه چندین روز از هدف خودتان.

باید یادبگیرید تصمیمات سریعی بگیرید و فورا به آنها عمل کنید، وقت ارزشمندترین دارای شماست پس از آن به درسترین شکل ممکن و با برنامه استفاده کنید. و از شروع کردن نترسید مطمئنأ با شروع کردن آینده هر طور که باشد،‌ بدتر از گذشته نخواهد بود و عواقب تغییر نکردن بسیار زیانبارتر از ترس و سختی های تغییر است.

اشترک گذاری: 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
0 محصول سبد خرید

ورود

بستن (Esc)

Scroll To Top